Polski producent artykułów dekoracyjnych.

Jako jedyna firma w Polsce dysponujemy własnymi liniami do produkcji ekologicznych listew wykonanych z polistyrenu.

O wyborze polistyrenu zadecydowały nie tylko możliwości tworzenia najpiękniejszych wzorów i kolorów ram, ale również ekologia. Jesteśmy producentem listew obrazowych i listew przypodłogowych wykonanych z recyklowanego polistyrenu EPS.

Ekologiczne podejście do produkcji.

EPS jest powszechnie stosowanym materiałem. Można go spotkać jako opakowania urządzeń gospodarstwa domowego, pudełka do transportu , opakowania do żywności. Są one jednorazowe i nie ulegają łatwo rozpadowi w przyrodzie. Jako społeczeństwo borykamy się z problem jak skutecznie zagospodarować ogromne ilości odpadów i chronić środowisko. Produkty wykonane z polistyrenu są ekologiczne. Wybierając je sprawiamy, iż świat i nasze otoczenie stają się czystsze. Chronimy przy tym piękne lasy. Decydując się na zakup artykułów do dekoracji w Knor, działasz również na rzecz środowiska.

Przepływ materiału w procesie produkcyjnym.

Pierwszym etapem jest pozyskanie zużytych opakowań potocznie zwanych styropianowymi. Opakowania zawierają do 95% powietrza więc poddawane są sprasowaniu. W takiej postaci transportowane są do naszej firmy, gdzie produkujemy z nich listwy ramiarskie i przypodłogowe, obrazy, ramki, lustra w ramach oraz tablice kredowe i korkowe.
Dzięki naszej technologii styropian nie trafia na wysypiska śmieci , gdzie przy niewielkiej wadze, ale bardzo dużej objętości, posiada znaczący udział w zapełnianiu wysypisk. Produkując miliony metrów ram obrazowych rocznie przetwarzamy 350 ton polistyrenu co przekłada się średnio na zaoszczędzeniu 35 000 metrów sześciennych śmieci na składowiskach odpadów. Produkując je z drewna należałoby ściąć dziesiątki tysięcy drzew, które tak są potrzebne do redukcji emisji CO2.

Producent obrazów i fotoram Knor

Duże zdolności produkcyjne i krótkie terminy realizacji.

Obecnie firma posiada hale produkcyjne o powierzchni 5000 m2 zlokalizowane w Gliwicach przy Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej tuż przy autostradzie A4 i A1 i zatrudnia około 100 osób. Park maszynowy jest zautomatyzowany i pozwala na produkcje kilkudziesięciu tysięcy produktów dziennie. Nasze systemy informatyczne umożliwiają automatyzację procesu zamówień co znacznie upraszcza proces i eliminuje błędy.

Dbamy o środowisko

Od maja 2011 roku posiadamy ceryfikat FSC®(FSC C106232), który potwierdza naszą troskę o odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi. The Forest Stewardship Council® to organizacja non-for-profit o zasięgu globalnym, zajmująca się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej na całym świecie. Złóż zapytanie o ofertę na produkty certyfikowane FSC®. Towary z certyfikatem FSC® produkowane są pod specjalne zamówienie.

Ramki z FSC

Jesteśmy specjalistami w produkcji artykułów do dekoracji ścian.

Współpracujemy z naszymi klientami w kreacji nowych produktów, jak i technologii produkcji. Znaczną część naszej produkcji zajmują produkty OEM (Original Equipment Manufacturer), czyli produkcja marek własnych.

Stale tworzymy nowe kolekcje produktów oraz aktywnie bierzemy udział w konsultacjach z klientami przy wprowadzaniu na rynek nowych profili i kolorystyki ram, plakatów i innych produktów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą